program


Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 30. Marts 2022 19:00

Lutosławski: Népdalok (improvizációval)
Szymanowski: cisz-moll prelúdium és fúga (improvizációval)
Paderewski: Miscellanea, op. 16 – 4. B-dúr noktürn (improvizációval)
Chopin: a-moll mazurka, op. 67/4 (improvizációval)
SZÜNET
Sikorski: Hymnos
Schaeffer: Non-Stop
Zygmunt Krauze: Nightmare Tango; Refrain; Stone Music

Zygmunt Krauze (zongora)

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette. Munkásságát számos francia és lengyel állami kitüntetéssel ismerték el. Budapesti hangversenyén saját művei mellett 20. századi lengyel zeneszerzők darabjait szólaltatja meg. A lengyel zene legmeghatározóbb alakjának mind a mai napig Fryderyk Chopint tekintik: népi ihletésű darabjaival megteremtette a lengyel nemzeti zene alapjait. Életműve nagy hatással volt a századforduló lengyel művészeire, többek közt Ignacy Jan Paderewskire, aki maga is főként romantikus zongoradarabokat komponált, és Karol Szymanowskira, akit komolyan foglalkoztatott a nemzeti stílus továbbfejlesztésének gondolata. Bár Witold Lutosławski már teljesen egyéni hangot ütött meg műveiben, fiatal korában rá is mély benyomást gyakorolt a népzene. A hangverseny első felének alkotásait saját improvizációival egészíti ki Zygmunt Krauze, majd a második részben saját szerzeményei mellett megszólal két, Magyarországon kevéssé ismert komponista, Tomasz Sikorski és Bogusław Schaeffer egy-egy darabja.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával lép a Müpa színpadára. Mint közismert, repertoárja nem korlátozódik a szigorúan vett régizenére: Monteverditől Stravinskyig, Gesualdótól Dvořákig mindent vezényel, ami felkelti érdeklődését.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Nem titok, hogy Snétberger Ferenc, a 2024/25-ös évad művésze legkedvesebb zenészpartnerei közé tartozik Anders Jormin svéd bőgős és Joey Baron amerikai dobos.

PÅ PLAKATEN


Anna-Marie Holmes – Solymosi Tamás / Adolphe Adam A KALÓZ Klasszikus balett három felvonásban

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak…

Izgalmas arra gondolni, hogy noha Richard Wagner életművének túlnyomó részét operái és zenedrámái alkotják, s ezekben a szerepek alakítói, az…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.