Program


Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 30. szerda, 19:00

Lutosławski: Népdalok (improvizációval)
Szymanowski: cisz-moll prelúdium és fúga (improvizációval)
Paderewski: Miscellanea, op. 16 – 4. B-dúr noktürn (improvizációval)
Chopin: a-moll mazurka, op. 67/4 (improvizációval)
SZÜNET
Sikorski: Hymnos
Schaeffer: Non-Stop
Zygmunt Krauze: Nightmare Tango; Refrain; Stone Music

Zygmunt Krauze (zongora)

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette. Munkásságát számos francia és lengyel állami kitüntetéssel ismerték el. Budapesti hangversenyén saját művei mellett 20. századi lengyel zeneszerzők darabjait szólaltatja meg. A lengyel zene legmeghatározóbb alakjának mind a mai napig Fryderyk Chopint tekintik: népi ihletésű darabjaival megteremtette a lengyel nemzeti zene alapjait. Életműve nagy hatással volt a századforduló lengyel művészeire, többek közt Ignacy Jan Paderewskire, aki maga is főként romantikus zongoradarabokat komponált, és Karol Szymanowskira, akit komolyan foglalkoztatott a nemzeti stílus továbbfejlesztésének gondolata. Bár Witold Lutosławski már teljesen egyéni hangot ütött meg műveiben, fiatal korában rá is mély benyomást gyakorolt a népzene. A hangverseny első felének alkotásait saját improvizációival egészíti ki Zygmunt Krauze, majd a második részben saját szerzeményei mellett megszólal két, Magyarországon kevéssé ismert komponista, Tomasz Sikorski és Bogusław Schaeffer egy-egy darabja.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy kiállítás képei című zongoraciklus 21. századra hangolt feldolgozásával ünnepli - az Emerson, Lake & Palmer és Tomita Iszao verziói után így teremtve egy saját változatot a 19. századi remekműből ütőhangszerekre és elektronikára, DJ Bootsie közreműködésével.

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

Ajánló


Személyes megközelítéssel, mégis mindnyájunk számára átérezhető rajongással szólaltatja meg Kozma Orsi azoknak a magyar popdíváknak a számait, akik felnőtté válásában,…

A kongói-belga származású Marie Daulne Belgiumban alapította Zap Mama nevű zenekarát, és lett vele a világzenei színtér egyik korai sztárja.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!