Program


Várjon Dénes és az Európa Kamarazenekar szólistái - Kamarazene Nagyteremre

Várjon Dénes és az Európa Kamarazenekar szólistái - Kamarazene Nagyteremre

2020 februárjában már hallhatta a közönség Várjon Dénes és a Európa Kamarazenekar közös muzsikálását a Nagyterem színpadán, ezúttal versenyművek helyett kamaradarabok közreműködőivé válnak, mindkét félidőben egy-egy bécsi és cseh komponista műveit előadva. „Én magam is úgy gondolom, hogy ez a legjobb dolog, amit életemben írtam.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 29. szombat, 19:30

Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452
Janáček: Concertino

SZÜNET

Schubert: Esz-dúr notturno, D. 897
Dvořák: 2. (A-dúr) zongoraötös, op. 81

Várjon Dénes (zongora)
Az Európa Kamarazenekar szólistái

2020 februárjában már hallhatta a közönség Várjon Dénes és a Európa Kamarazenekar közös muzsikálását a Nagyterem színpadán, ezúttal versenyművek helyett kamaradarabok közreműködőivé válnak, mindkét félidőben egy-egy bécsi és cseh komponista műveit előadva. „Én magam is úgy gondolom, hogy ez a legjobb dolog, amit életemben írtam.” – vallotta Mozart az Esz-dúr zongoraötös bemutatója után. Janáček eredetileg zongoraversenynek tervezte Concertino című darabját, végül azonban a zenekart lecsökkentette néhány fúvósra és vonósra. A bemutatót 1926-ban tartották, egy évvel később pedig programot is társított hozzá a szerző, melyben szerepel többek közt bagoly, mókus és sündisznó is. Schubert élete utolsó évében keletkezett éteri hangzású éjszaka-zenéje után a zenetörténet egyik legnépszerűbb zongoraötöse szólal meg. Ennek lassú tétele azt az ukrán eredetű elnevezést kapta (Dumka), amely énekelt epikus balladák gyűjtőneveként szolgált, és amely nemcsak Dvořákot, hanem számos más szláv zeneszerzőt, Janáčeket, Martinůt és Csajkovszkijt is megihletett.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

A fiatal osztrák pianista, Lukas Sternath már kisgyermekként beutazhatta a világot a Bécsi Fiúkórus tagjaként. Otthoni tanulmányai után ma már annál az Igor Levitnél tanul, aki tizenegy éve még szintén rising starként mutatkozott be.

Ajánló


A belga Selah Sue az európai dalszerző-előadó színtér egyik legnépszerűbb figurája a 2010-es évek óta.

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Szörényi Levente – Bródy János / Gyöngyösi Levente ISTVÁN, A KIRÁLY A rockopera szimfonikus operaváltozata két részben, magyar nyelven, magyar…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!