Program


Rolando Villazón és az Ensemble L'Arpeggiata - Párviadal / RÉGIZENE FESZTIVÁL/18:00 Prelúdium ÜT-ben

Rolando Villazón és az Ensemble L'Arpeggiata - Párviadal / RÉGIZENE FESZTIVÁL/18:00 Prelúdium ÜT-ben

A műsor címe - Párviadal - arra utal, hogy a másfél tucatnyi részletből létrehozott kompozíció fináléja az Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Tankréd és Klorinda párviadala), Monteverdi 8. madrigálkötetének drámai remeke. Ezt megelőzőn azonban hallunk részleteket a 7. madrigálkötetből, Monteverdi két operájából, az Orfeóból és a Poppea megkoronázásából...

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Petak, Mart 04 2022 19:00

Rolando Villazón és az Ensemble L'Arpeggiata
Párviadal: Erósz és Thanatosz

Műsor:
Ismeretlen szerző: Homo fugit velut umbra (Passacaglia della vita)
Cazzati: Ciaccona
Monteverdi: Lamento della Ninfa - „Amor”
Monteverdi: Interrotte speranze
Monteverdi: Si dolce è'l tormento
Monteverdi: Poppea megkoronázása - „Pur ti miro” (Poppea és Néró duettje, III. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - Toccata
Monteverdi: Orfeo - „Rosa del Ciel” (Orfeo áriája, I. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - „Io non dirò” (Euridice áriája, I. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - „Vi ricorda, o bosch'ombrosi” (Orfeo áriája, II. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - „Mira, deh mira Orfeo” (az első pásztor áriája, II. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - „In un fiorito prato” (a Hírnöknő és a pásztorok tercettje, II. felvonás
Monteverdi: Orfeo - „Tu se' morta” (Orfeo áriája, II. felvonás)
Monteverdi: Orfeo - „Ma io in questa lingua” (a Hírnöknő áriája, II. felvonás)
Sartorio: Orfeo - „Orfeo, tu dormi?” (Euridice áriája, III. felvonás)
Rossi: Orfeo - „Lasciate averno” (Orfeo áriája, III. felvonás)
Caresana: Dormi
Monteverdi: Tankréd és Klorinda párviadala

Monteverdi, a korai barokk itáliai mestere az opera első nagy alakja volt, ugyanakkor a madrigál műfajának is legjelentősebb olasz művelője. A műfaji határok, mint sok más zeneszerzőnél, néha nála is elmosódnak: madrigáljai olykor színpadi megjelenítésre is alkalmasak, operáinak egyes részletei pedig önállóan is megszólaltatható, lírai kompozíciók. Erre alapozza koncepcióját Christina Pluhar együttese, a L'Arpeggiata, amikor a Müpa Régizene Fesztiválján bemutatja a zeneszerző és kortársai műveiből összeállított, nyolcvanperces színpadi produkcióját.

A műsor címe - Párviadal - arra utal, hogy a másfél tucatnyi részletből létrehozott kompozíció fináléja az Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Tankréd és Klorinda párviadala), Monteverdi 8. madrigálkötetének drámai remeke. Ezt megelőzőn azonban hallunk részleteket a 7. madrigálkötetből, Monteverdi két operájából, az Orfeóból és a Poppea megkoronázásából, sőt a műsor összeállítói más itáliai barokk mesterek, Maurizio Cazzati, Antonio Sartorio, Luigi Rossi, Cristoforo Caresana műveit is beleékelték abba a vokális és hangszeres tételeket felvonultató zenefolyamba, amely ezen az estén megszólal. A Francesca Lattuada rendezésében, Bruno Fatalot jelmezeiben és Christian Dubet fényeffektusaival megvalósuló színpadi produkció sztárja a világszerte ünnepelt mexikói tenor, Rolando Villazón, de a többi közreműködő: a szoprán Céline Scheen, a kontratenor Valer Sabadus, a mezzoszoprán Luciana Mancini, a tenor Zachary Wilder és a basszus Joao Fernandes is nemzetközi hírű művész. Az osztrák theorbás, hárfás és karmester, Christina Pluhar által 2000-ben alapított régizenei együttes, a L'Arpeggiata felfedező szellemű produkcióiról híres.

Vezényel: Christina Pluhar

Közreműködők:
tenor - Rolando Villazón
szoprán - Céline Scheen
mezzoszoprán - Luciana Mancini
kontratenor - Valer Sabadus
tenor - Zachary Wilder
basszus  - Joao Fernandes
Ensemble L'Arpeggiata

Alkotók:
fény: Christian Dubet
jelmez: Bruno Fatalot
rendező: Francesca Lattuada

Rendező: Müpa

Naša ponuda


Minden életrajzukban olvasható, hogy Quincy Jones szerint ők „a planéta legmenőbb énekes csókái” (azaz „the baddest vocal cats on the planet”). Ezt a véleményt valószínűleg osztotta Ray Charles, Ella Fitzgerald vagy Whitney Houston is, akiket a Take 6 partnereinek mondhatott.

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

A Müpa egyik nevezetességét, az orgonát mindenki megcsodálja, aki ellátogat a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe. Ezúttal azonban nemcsak a hangszer impozáns felépítésében és gazdag hangzásában gyönyörködhetnek, hanem havonta egy alkalommal az érdeklődők Fassang László orgonaművész vezetésével betekintést is nyerhetnek a hangszer „titkaiba”.

Preporuka


Az Európa nevezetes zenei tájait bemutató sorozat első koncertje északra kalauzol, az ott élő népek sajátságos világát, színeit és ízeit…

A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú”…

A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

Upozorenje! Vreme će uskoro isteći!
Preostalo vreme:
00:00

ulaznica (e) u korpi

ukupno:


Rok je istekao. Molimo, ponovo stavite stavke u korpu.