Program


MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

A Müpa Zeneműpályázat kis jazzformáció kategóriájának gálakoncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 20. szerda, 20:00

Jónás Rezső: Platform C – ősbemutató

Kaltenecker Zsolt: Two Pieces for Solo Electric Keyboard – ősbemutató

Oláh Dezső: Lost Dreams – ősbemutató

Oláh Krisztián: 11:11 – ősbemutató

Szabó Dániel Ferenc: Universe is a Big Dark Room – ősbemutató

Tzumo Árpád: Catch Me If You Can – ősbemutató

 

Közreműködik: Jónás Dániel [1], Babindák István [1] – klarinét, Bacsó Kristóf [6], ifj. Oláh Kálmán [1], Rabóczki Balázs [1], Varga Dániel [5] – szaxofon, Fekete-Kovács Kornél [6] – trombita, Jónás Géza [1], ifj. Tóth István [5, 6], Oláh Péter [3] – nagybőgő, Ocsovay Damján [5], ifj. Jónás Rezső [1], Oláh „Tzumo” Árpád [6], Oláh Dezső [3] – zongora, Kaltenecker Zsolt [2] – billentyűs hangszerek, Szaniszló Richard [3] – vibrafon, Balázs Elemér [6], Fábry Adonisz [1], Lakatos „Pecek” András [3], Szabó Dániel Ferenc [5] – dob, Oláh Krisztián Quartet [4]

A kvartett tagjai: Oláh Krisztián – zongora, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon, Orbán György – nagybőgő, Serei Dániel – dob

 

A Müpa Zeneműpályázatának kis jazzformáció kategóriájában beérkezett darabok között a legváltozatosabb létszámú és összeállítású együttesek szerepeltek, így a zsűri végül az elektronikával kiegészített szólóbillentyűs műtől a szeptettig díjazta az új jazzkompozíciókat. A koncerten elhangzó hat darab színes képet fest a szabad improvizáció és a kötött formák közötti széles sávon található zenei gondolkodásról, valamint az egymás mellett működő generációk – köztük „nagy öregek” és pályakezdő fiatalok – törekvéseiről.

A felhangzó kompozíciók természetesen nagyon eltérő zenei és művészi világokat képviselnek. Elhangzik olyan mű, mely filozófiai kérdésekre keres zenei választ, és lesz olyan is, melyet egy népszerű film hangulata vagy épp absztrakt zenei struktúrák inspiráltak.

Ajánlatunk


A nibelung gyűrűje tetralógia második estéje a Ring legnépszerűbb darabját tárja a hallgatók elé: A walkür olyan méltán közkedvelt operaslágerekkel kelt elragadtatást a nézőben-hallgatóban, mint az első felvonásban Siegmund Tavaszi dala, a harmadikban A walkürök lovaglása, valamint Wotan búcsúja és a Tűzvarázs.

A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld között. Három oszlopa a test, a lélek és a szellem egységére utal, faragásai védelmi, kegyelmi és áldást adó szimbólumok.

Ajánló


A brácsás viccek ideje lejárt! Erre a sokoldalú francia-holland muzsikus, Sào Soulez Larivière az élő példa: szenvedélyes kamarazenész, új műveket…

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

Áron András ‘Apey' az egyik legismertebb, legsokoldalúbb hazai dalszerző-előadó és zenekarvezető. Neve ismerősen csenghet olyan sikeres és meghatározó rock- és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!