Program


Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 10. szerda, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Beethoven: F-dúr kürt-zongora szonáta, op. 17
Herzogenberg: D-dúr trió oboára, kürtre és zongorára, op. 61

SZÜNET

Reinecke: a-moll trió oboára, kürtre és zongorára, op. 188
Schumann: Három románc, op. 94
Schumann: Adagio és Allegro, op. 70

Kai Frömbgen (oboa), Zempléni Szabolcs (kürt), Marczi Mariann (zongora)

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára. Az erre a formációra írt 19. századi művek közül kétség kívül Herzogenberg és Reinecke triói a legjelentékenyebbek. Előbbi mester, Heinrich von Herzogenberg a romantika Bach-reneszánszának meghatározó személyisége volt, szoros, személyes konfliktusoktól sem mentes kapcsolatban állt Johannes Brahmsszal. Műveivel idehaza nagyon ritkán lehet találkozni, pedig talentumáról és mesterségbeli tudásáról mások mellett Brahms is csak az elismerés hangján nyilatkozott. A koncert legkorábban írt műve Beethoven F-dúr szonátája, melyet Beethoven nevezetes budai fellépése (1800) óta egy kicsit a magunkénak is érzünk. Ezúttal Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann szólaltatja meg.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano- és klavikordművész. Tanulmányait a budapesti Zeneakadémián és az Amszterdami Konzervatóriumban végezte.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minkoncertet is. Diákok és nyugdíjasok számára 50% kedvezményt biztosítunk. A maszk viselése ajánlott a belépéskor és a túra alatt.

A Müpa egyik nevezetességét, az orgonát mindenki megcsodálja, aki ellátogat a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe. Ezúttal azonban nemcsak a hangszer impozáns felépítésében és gazdag hangzásában gyönyörködhetnek, hanem havonta egy alkalommal az érdeklődők Fassang László orgonaművész vezetésével betekintést is nyerhetnek a hangszer „titkaiba”.

Ajánló


Claudio Monteverdi – Bella Máté POPPEA MEGKORONÁZÁSA – OPERAVIZSGA Opera két részben, olasz nyelven, magyar és angol felirattal

A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…

Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!