program


Gardiner 80 – John Eliot Gardiner és az Angol Barokk Szólisták / Isabelle Faust és Antoine Tamestit

Gardiner 80 – John Eliot Gardiner és az Angol Barokk Szólisták / Isabelle Faust és Antoine Tamestit

Korunk egyik legnagyobb karmestere, Sir John Eliot Gardiner a historikus előadásmód területén olyan zeneszerzők specialistája, mint Monteverdi, Bach, Mozart, Beethoven, ugyanakkor „mindenevő” dirigens, aki modern hangszeres együtteseket is vezényel, s repertoárján megtaláljuk Schumann, Brahms, Berlioz, Massenet, Bizet, Ravel alkotásait is.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 14. Januar 2023 19:30

Élete három nagy műve a Monteverdi Kórus, az Angol Barokk Szólisták, valamint A Forradalom és Romantika Zenekarának megalapítása és vezetése. E három közül az Angol Barokk Szólisták kísérik el, hogy a karmester nyolcvanadik születésnapja örömére Haydnt és Mozartot játsszanak a Müpa közönségének.

John Eliot Gardinert korunk egyik meghatározó Bach-karmestereként tartják számon, de aki valaha is hallotta vezényletével Monteverdi Vespróját, Beethoven szimfóniáit vagy Brahms Német requiemjét, meggyőződhetett sokoldalúságáról. Muzsikálásának egyik fontos jellemzője az elmélyültség, egy másik azonban az energia és a kivételesen erős indulati tartalom. A modern instrumentumokon játszó Monteverdi Zenekar 1978-ban váltott át kópiahangszerekre - ettől számítjuk az egyszerre perfekt és szuggesztív tolmácsolásairól nevezetes Angol Barokk Szólisták működését. Mostani műsoruk egy kései Haydn- és egy érett Mozart-szimfónia kifinomultsága és szellemessége között kínálja Mozart felejthetetlenül költői hegedűs-brácsás sinfonia concertantéjának személyes hangú poézisét. A két szólista, a hegedűs Isabelle Faust és a brácsás Antoine Tamestit korunk legkiválóbb vonós játékosai közül való, művészi nagyságrendjük illik Gardineréhez, produkciójuktól pedig bízvást várhatjuk, hogy a kivételes alkotás minden gazdagságát és szépségét felszínre segíti.

Haydn: Esz-dúr szimfónia, Hob. I:84
Mozart: Esz-dúr sinfonia concertante hegedűre, brácsára és zenekarra, K. 364
Mozart: C-dúr („Linzi”) szimfónia, K. 425


Közreműködők:

hegedű: Isabelle Faust
brácsa: Antoine Tamestit

Aktuelt


Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.

Figyelmeztetés: ez a film nem a belga királyi családról szól. A belgák kitalált királya (III. Nicolas) a történet szerint éppen Isztambulban tesz látogatást, amikor értesül Belgium széteséséről. Hazatérését azonban súlyosan akadályozza egy napvihar, amely lehetetlenné teszi a kommunikációt és a repülők navigációját.

PÅ PLAKATEN


A Beautiful Confusion ZÓRA váratlan, de intenzív feltűnésének címe is lehetne akár. A kaliforniai születésű és részben ma is Amerikában…

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.