Program


Fülei Balázs - A fekete-fehér színei 2022

Fülei Balázs - A fekete-fehér színei 2022

Beethoven három utolsó zongoraszonátája a berlini Schlesinger kiadó felkérésére készült 1820 és 1822 között. Az E-dúr (op. 109) ajánlása Maximiliane Brentanonak, egy fiatal arisztokrata hölgynek szól, jellegzetes példája annak, amit a kortársak „női” szonátának neveztek. Az op. 110-es Asz-dúr műnek nincs ajánlása, de teli van személyes utalásokkal.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 8. kedd, 19:00

Beethoven: 30. (E-dúr) zongoraszonáta, op. 109
Beethoven: 31. (Asz-dúr) zongoraszonáta, op. 110
SZÜNET

Beethoven: 32. (c-moll) zongoraszonáta, op. 111

Fülei Balázs (zongora)

Beethoven három utolsó zongoraszonátája a berlini Schlesinger kiadó felkérésére készült 1820 és 1822 között. Az E-dúr (op. 109) ajánlása Maximiliane Brentanonak, egy fiatal arisztokrata hölgynek szól, jellegzetes példája annak, amit a kortársak „női” szonátának neveztek. Az op. 110-es Asz-dúr műnek nincs ajánlása, de teli van személyes utalásokkal. A titok nyitja a halhatatlan kedves, vagyis a mai kutatások szerint Brunszvik Jozefin, aki 1821. március 31-én hunyt el. Az első tétel első témájának dallama úgy hangzik, mintha a „Liebe Josefine” szavakat rejtené. Az utolsó szonáta (op. 111, c-moll) mindössze két tétel. Thomas Mann Doktor Fautsusának egyik zongorista hőse, Wendell Kretzschmar hosszan értekezik arról, miért nem írt Beethoven harmadik tételt a darabhoz. A végső konklúzió az, hogy ilyen földöntúli zene után lehetetlen a folytatás.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy kiállítás képei című zongoraciklus 21. századra hangolt feldolgozásával ünnepli - az Emerson, Lake & Palmer és Tomita Iszao verziói után így teremtve egy saját változatot a 19. századi remekműből ütőhangszerekre és elektronikára, DJ Bootsie közreműködésével.

A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s ma a világ minden táján elragadtatottan hallgatják játékát. Boldoczki Gáborról pedig elég annyit mondani: a földkerekség egyik legjobb trombitása, univerzális művész.

A világhírű lett mezzoszoprán, Elīna Garanča korunk egyik legkeresettebb operaénekese. Vokális teljesítményét és színészi alakításait Salzburgtól Bécsen és Párizson át New Yorkig a világ minden táján ünnepli a közönség.

Ajánló


Az évad művésze, Snétberger Ferenc koncertsorozatának első estjére vadonatúj mű ősbemutatójával készül. Movements című háromtételes darabjában zeneszerzőként és virtuóz szólistaként…

Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…

A fiatal osztrák pianista, Lukas Sternath már kisgyermekként beutazhatta a világot a Bécsi Fiúkórus tagjaként. Otthoni tanulmányai után ma már…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!