Program


Egy a Természettel – a Vadászati és Természeti Világkiállítás gálakoncertje
3

Egy a Természettel – a Vadászati és Természeti Világkiállítás gálakoncertje

A Vadászati és Természeti Világkiállítás tiszteletére egy estén át csupa olyan muzsikát hallgatunk Rameautól Eötvös Péterig - hangszereset és vokálisat, zenekarit és szólisztikusat -, amely vadról és vadászról, elemekről és évszakokról, állat és ember kapcsolatáról szól. A zene nyelvén kimondhatjuk: egyek vagyunk a Természettel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 26. vasárnap, 19:30

Egy a Természettel – a Vadászati és Természeti Világkiállítás gálakoncertje

Műsor:
Dubrovay László: Vadász szimfónia (VII.) - ősbemutató
Händel: Vízizene - II. (D-dúr) szvit, HWV 349 - IV. Lentement
Händel: Vízizene - I. (F-dúr) szvit, HWV 348 - III. Allegro
Vivaldi: A négy évszak - g-moll („A nyár”) hegedűverseny, RV 315, op. 8, No. 2
Rameau: Hippolyte et Aricie - „A la chasse”
Haydn: Az évszakok, Hob. XXI:3 - I/2. Tavasz kórus; III/31. Szüreti kórus
Weber: A bűvös vadász - Vadászkórus
Smetana: Moldva
Wagner: A walkür - A walkürök lovaglása
Suppé: Könnyűlovasság - nyitány
J. Strauss: Vadászaton - polka, op. 373
Kodály: Háry János - „Ó, mely sok hal”
Liszt: Erdőzsongás (koncertetűd)
Eötvös Péter: A kefelábú pillangók tánca
J. Strauss: Kék Duna keringő

Vezényel: Farkas Róbert

Közreműködők:
zongora: Balázs János
hegedű: Pusker Júlia
basszus: Szvétek László
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)

A zene a kezdetek óta megidézi a természet számtalan jelenségét: már az őskori barlangokban is eldobolták és elénekelték a zsákmány elejtésének mágikus élményét. A Vadászati és Természeti Világkiállítás tiszteletére egy estén át csupa olyan muzsikát hallgatunk Rameautól Eötvös Péterig - hangszereset és vokálisat, zenekarit és szólisztikusat -, amely vadról és vadászról, elemekről és évszakokról, állat és ember kapcsolatáról szól. A zene nyelvén kimondhatjuk: egyek vagyunk a Természettel.

Ki hinné, hányféle zene idézi meg a változó évszakokban mindig új arcát mutató természetet, s benne az állatvilágot, mellyel az ember kezdettől kapcsolatban áll. Meghallgathatjuk Dubrovay László Vadász szimfóniáját és Eötvös Péter A kefelábú pillangók tánca című művét az új zene képviseletében, no meg sok régi muzsikát Rameautól Vivaldin át Händelig, Haydntól Wagneren át Johann Straussig. Megszemlélhetjük a természet vidám és zord arcát, hallgathatunk Vadászkórust és Erdőzsongást, magunk elé képzelhetjük A walkürök lovaglását, felidézhetjük, hogyan szólt hajdan a Temzén a Vízizene, megérezhetjük Vivaldi Nyarának hevét és Haydn Tavaszának friss fuvalmait, együtt kanyaroghatunk a Moldvával, dicsérhetjük a Kék Duna szépségét, és büszkén mondhatjuk: „Ó, mely sok hal terem az nagy Balatonba'!” Műfaji szempontból is változatos lesz az est: hallunk szólózongorát (Balázs János játszik Lisztet és Eötvöst), szólóhegedűt (Pusker Júlia muzsikál Vivaldit), zengő basszust (Szvétek László énekel Kodályt), a Nemzeti Filharmonikusokat Farkas Róbert, a Nemzeti Énekkart Somos Csaba vezényli. Amilyen gazdag a természet és benne az állatok világa, olyan színes kavalkádját nyújtja műveknek és előadóknak ez az este.

Rendező: Müpa, Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Vadászati Világkiállítás

Ajánlatunk


Simon Márton a kortárs magyar irodalom egyik legizgalmasabb, legkreatívabb szerzője, a középnemzedék meghatározó alkotója. Slammer, performer, költő, aki kezdettől a saját útját járja, s mára többezres követő- és olvasótáborral rendelkezik.

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe remekműve által ihletett nagyszabású produkció a 2023/24-es évadban debütált a Pécsi Nemzeti Színház nagyszínpadán, 2024-ben pedig újra színre kerül a Müpa Fesztivál Színházában.

Ajánló


A Müpa 2013 óta évente ismétlődő Világraszóló című koncertsorozata a cimbalom és a tárogató történetét és műfaji sokszínűségét mutatja be.

A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú”…

A Beautiful Confusion ZÓRA váratlan, de intenzív feltűnésének címe is lehetne akár. A kaliforniai születésű és részben ma is Amerikában…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!