Program


Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 25. péntek, 19:00

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Sztathatosz Sebestyén (hegedű), Ifj. Balázs Elemér (zongora)

Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Sárréti Márton (hegedű), Tóth Barnabás (cselló)

SZÜNET

Bartók: Öt dal, BB 72
Meláth Andrea (ének), Fülei Balázs (zongora)

Bartók: Kontrasztok, BB 116
Mészáros Dániel (klarinét), Sárréti Márton (hegedű), Csalog Gábor (zongora)

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához. A Pozsonyban megismert, nála négy évvel idősebb Dohnányi Ernő bíztatására nem a bécsi zeneakadémiára, hanem ide jött tanulni: 1899 és 1903 között a Liszt-tanítvány Thomán Istvánnál folytatott zongora-, és Hans Koesslernél zeneszerzés-tanulmányokat. Néhány évvel később, 1907-ben már ifjú oktatóként lépett fel a Zeneakadémia új épületének megnyitóünnepségén, és 1934-ig volt a Zeneakadémia zongora tanszékének tanára. A Nagyteremben számos emlékezetes hangversenyt adott, és több, mára már klasszikussá vált kompozícióját e falak között mutatták be. A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje Bartók Béla előtt tiszteleg születésének 141. évfordulóján.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A Magyar Jazz Szövetség második elnöke kifogyhatatlan energiájú művész.

Sir Kenneth MacMillan / Jules Massenet / Martin Yates MANON Balett három felvonásban

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

Ajánló


Dee Dee Bridgewater hatodik évtizede van a pályán, és bár elmondása szerint sok munkát fordított rá, hogy megtalálja önmagát, immár…

A funkos/funkys pop-rockban utazó Honeybeast nevéhez számtalan album, illetve sláger fűződik, melyek közül kiemelkedik A legnagyobb hős című 2014-es szerzemény,…

A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!