Program


Andris Nelsons és a Bécsi Filharmonikusok / ZENEKARI PÁHOLY

Andris Nelsons és a Bécsi Filharmonikusok / ZENEKARI PÁHOLY

Sokan vélik úgy, hogy a Bécsi Filharmonikusok bármilyen zenét játszhatnak, arra mindig érdemes odafigyelni, hiszen a világ egyik legjobb zenekarát halljuk. De ismerjük el, tolmácsolásukban azok a szerzők a legizgalmasabbak, akik maguk is bécsiek, akik tehát formálták a város zenei hagyományát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. január 16. hétfő, 19:30

Műsor:

Mahler: VII. (e-moll) szimfónia

Sokan vélik úgy, hogy a Bécsi Filharmonikusok bármilyen zenét játszhatnak, arra mindig érdemes odafigyelni, hiszen a világ egyik legjobb zenekarát halljuk. De ismerjük el, tolmácsolásukban azok a szerzők a legizgalmasabbak, akik maguk is bécsiek, akik tehát formálták a város zenei hagyományát. Közülük való Gustav Mahler is, akinek a zenekar koncertjén különlegesség számba menő, ritkán hallható VII. szimfóniája szólal meg. A karmester a világnak az utóbbi évtizedekben egyre több nagyszerű muzsikust adó Lettország büszkesége: a mindig szuggesztív és igényes Andris Nelsons.

A Bécsi Filharmonikusok a világ egyik legpatinásabb szimfonikus zenekara. 1842-ben alapították, otthona a Musikverein, amelyből minden január elsején százmilliók számára közvetítik a világ tévétársaságai a legendás újévi koncertet. Az együttesnek nincs főzeneigazgatója, választott testület irányítja, koncertjeit meghívott karmesterek vezénylik. Ezért is nagy megtiszteltetés, ha egy dirigens meghívást kap, hogy együtt dolgozzon a muzsikusokkal, akiknek elődjeit olyanok vezényelték, mint Furtwängler, Walter, Giulini, Maazel, Karajan, Bernstein, Abbado. Az est karmestere, Andris Nelsons nemzetközi hírű lett muzsikus, a Lipcsei Gewandhaus Zenekarának vezetője, korábban olyan együttesek élén dolgozott, mint a Lett Nemzeti Opera, a Birminghami Szimfonikusok vagy a Bostoni Szimfonikusok. A világ nagy operaházai is szívesen látják Bayreuthtól a Metropolitanig. A koncert műsorán szereplő Mahler-mű, a VII. szimfónia 1904/05-ben keletkezett, különleges öttételes formája lassú tétellel kezdődik, rondóval zárul, és a középponti scherzo előtt és után egy-egy izgalmas hangulatú éji zenét, „Nachtmusik”-ot foglal magába.

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


A kortárs magyar líra élvonalába tartozó, Kolozsváron született Balla Zsófia ötven éves pályájának áttekintése igazi versünnepnek ígérkezik. A hegedű szakot végzett költőnő 1993-as áttelepüléséig az erdélyi magyar irodalmi és szellemi élet egyik központi szereplője volt.

A délszláv muzsikát játszó Vujicsics Együttes ötven évvel ezelőtti megalakulásuk óta szinte változatlan felállásban muzsikál.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Ajánló


A Müpa 2013 óta évente ismétlődő Világraszóló című koncertsorozata a cimbalom és a tárogató történetét és műfaji sokszínűségét mutatja be.

Szergej Prokofjev HÁBORÚ ÉS BÉKE Kortárs opera Opera tizenhárom jelenetben, két részben, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!