Program


Deák László és Kecskés Mónika - Orgonakoncertek

Deák László és Kecskés Mónika - Orgonakoncertek

Deák László és Kecskés Mónika jelenleg a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában, valamint a győri Széchenyi Egyetem Művészeti Karán tanítanak. Pedagógiai munkásságuk mellett a budapesti Belvárosi Ferences Templom orgonistái. Tudásukat Párizsban, Londonban és Bécsben tökéletesítették, számos rangos nemzetközi orgonaversenyen értek el kimagasló eredményeket.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 25. kedd, 19:30

J. S. Bach: 3. (G-dúr) brandenburgi verseny, BWV 1048 (Kecskés Mónika átirata)
Kecskés Mónika, Deák László (orgona)
Peeters: Toccata, fúga és himnusz az Ave maris stella dallamra, op. 28
Kecskés Mónika (orgona)
Dupré: 2. (cisz-moll) szimfónia orgonára, op. 26
Deák László (orgona)

SZÜNET

Naji Hakim: Rhapsody
Kecskés Mónika, Deák László (orgona)
Eben: Vasárnapi zene – 4. Finale
Kecskés Mónika (orgona)
Csajkovszkij: Diótörő-szvit, op. 71a (Alexander Därr átirata)
Kecskés Mónika, Deák László (orgona)
Deák László és Kecskés Mónika jelenleg a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában, valamint a győri Széchenyi Egyetem Művészeti Karán tanítanak. Pedagógiai munkásságuk mellett a budapesti Belvárosi Ferences Templom orgonistái. Tudásukat Párizsban, Londonban és Bécsben tökéletesítették, számos rangos nemzetközi orgonaversenyen értek el kimagasló eredményeket. A házaspár a mai estén zenei különlegességekkel várja a közönséget. Johann Sebastian Bach 3. brandenburgi versenyének négykezes átirata után Flor Peeters 20. századi belga zeneszerző művét hallhatjuk, amelynek három tételét a szerző ismert középkori himnusz dallamára komponált. Marcel Dupré 2. orgonaszimfóniája ritkán hallható a hazai hangversenytermekben, a Nagyterem felújított hangszerén most először szólal meg. Naji Hakim libanoni származású francia szerző rapszódiájában táncos karaktereket idéz, Petr Eben Vasárnapi zene című sorozatának Finale tételében pedig a Salve Regina gregorián antifóna dallamát dolgozta fel. A hangversenyt Pjotr Iljics Csajkovszkij Diótörő-szvitje zárja, amely egyben az átirat hazai bemutatója is.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Hányféleképpen bukhat el a szép új világ? A disznók vezetésével az állatok fellázadnak egy angliai gazdaságban, az őket igában tartó embereket elkergetik, és létrehozzák saját államukat.

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Ajánló


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg…

Szörényi Levente – Bródy János / Gyöngyösi Levente ISTVÁN, A KIRÁLY A rockopera szimfonikus operaváltozata két részben, magyar nyelven, magyar…

A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!