Program


A Berlini Filharmonikusok 12 csellistája

A Berlini Filharmonikusok 12 csellistája

Sok zenekar tagjaiból alakulnak kamarazenei csoportok, a Berlini Filharmonikusok tizenkét csellistája által fél évszázada létrehozott ensemble mégis egyedülálló. Nem tizenkét különböző hangszer játékosai alapítottak kamaraegyüttest, hanem tizenkét egyforma instrumentum alkot kis zenekart.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 13. vasárnap, 19:30

A hangzás homogén, mégis színes, hiszen a tagok eltérő fekvésekben játszanak, a repertoár az átiratok jóvoltából a végtelenségig bővíthető - a legendás együttes színvonala pedig minden szempontból méltó az anyazenekaréhoz.

„Miért muzsikálunk együtt oly hosszú ideje, miért nincs még elegünk az egészből? Egy zenekarban a csellistáknak mindig a többiekre kell figyelniük, kísérniük kell. Örülnek, ha egyszer végre ők játszhatják a dallamot, néha verejtékben úsznak, mire egy hosszabb szimfónia végére érnek, akkor is, ha közben a közönség csak keveset hallott a játékukból. Azt persze mindenki azonnal észreveszi, ha hibáznak. Ezért is oly izgalmas számunkra, tizenkét csellista számára, a közös muzsikálás. Egész zenekart alkotunk, egyetlen hangszerrel. A nekünk készített átiratok velünk együtt változnak, mi pedig a művekkel együtt változunk, miközben játsszuk őket. Azt hiszem, ez együttesünk fő vonzereje, és ezért szeretnénk tovább folytatni a közös munkát…” A Berlini Filharmonikusok tizenkét csellistáját 1972-ben kérte fel az ORF szerkesztője, hogy vállalják el egyetlen mű - Julius Klengel Hymnus című kompozíciója - felvételét. A munka olyan jól sikerült, és a művészek olyan jól érezték magukat a karmester nélküli közös muzsikálás során, hogy az együttes állandósult. Járják a világot, műveket komponálnak számukra, lemezeik a sikerlisták éllovasai, és már háromszor kaptak Echo Klassik díjat.

Ajánlatunk


A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld között. Három oszlopa a test, a lélek és a szellem egységére utal, faragásai védelmi, kegyelmi és áldást adó szimbólumok.

Egy spanyol zenész-filmrendező, aki beleszeretett a mai Afganisztán és Irán határán elhelyezkedő Horászán régió zenéjébe, és egy perzsa klasszikus zenei előadó valószínűtlen találkozásából született a Badieh duó, amely a 2021-es ragyogó bemutatkozó lemez után még magasabb szintre emelte a horászáni tradicionális zene interpretálását - immár trióként.

A világhírű dán baritont alighanem akkor zárta végérvényesen szívébe a Müpa közönsége, amikor A nürnbergi mesterdalnokok 2013-as produkciójában egy fájdalmas térdprobléma miatt mankóval volt kénytelen járni a színpadon, de ezt a kényszerűen vállalt mozzanatot is képes volt beépíteni felejthetetlen alakításába.

Ajánló


Solymosi Tamás – Mirzoyan Albert – Prokofieva Irina – Jiří Kylián – Harald Lander KLASSZIKUS BRAVÚROK Négy egyfelvonásos balett három…

Zenés melodráma Pjotr Iljics Csajkovszkij operájának részletei, valamint Zalán Tibor „Seregszámla” c. kötetének versei alapján

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!